טיפול שורש או עקירה – מה ההבדלים ומה הטיפול המומלץ?

טיפול שורש או עקירה - מה ההבדלים ומה הטיפול המומלץ?

אנשים רבים מגיעים למצב שבו הם זקוקים לטיפול שורש, כתוצאה מהזנחה של מצב השיניים שלהם. ברוב הפעמים ניתן לבחור בין טיפול שורש, הנועד להציל את השן הקיימת, לבין עקירה של השן הפגועה. ברוב הפעמים, נהוג לנסות להציל את השן, במידה והסיכויים לכך גבוהים יחסית. לעומת זאת, במקרים בהם סיכויי ההצלחה של טיפול השורש נמוכים מידי, עדיף לבצע עקירה ולאחר מכן לבצע השתלה של שתל דנטלי. כמובן שיש צורך להתייעץ עם רופא שיניים מקצועי ומנוסה, שיאבחן את מצב השן ויספק לכם את ההמלצה המקצועית והאמינה ביותר.

אנו במרפאת אקספר נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי, במטרה לסייע לכם להחליט בין טיפול שורש לבין עקירה. אנו מקפידים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר ומשתמשים בציוד ובמכשור המתקדם והמשוכלל ביותר. מעבר לכך, אנו מספקים חווית VIP, הכוללת דיוק מקסימלי, מינימום של כאב ואי נוחות וכמובן שירות אישי ואדיב לכל לקוח.

טיפול שורש או עקירה - מה ההבדלים ומה הטיפול המומלץ?

טיפול שורש או עקירה – שאלת השאלות

לא מעט אנשים חוששים מטיפול שורש, מאחר ומדובר על טיפול מורכב, העלול להסתבך ולגרום ללא מעט כאב ואי נוחות. לכן כאשר מדובר על שן במצב בינוני, הזקוקה לטיפול מורכב, חלק מהמטופלים יעדיפו לבצע עקירה. אך חשוב להבין כי ברוב המקרים עדיף לנסות להציל את השן המקורית, מאחר ועם כל הכבוד לשתלים הדנטליים, השיניים המקוריות שלכם עדיין יהיו יעילות ועדיפות על פני שתלים.

ברוב הפעמים, כדאי לנסות להציל ולשמר שיניים במצב בינוני, מאחר והשתל הדנטלי נועד להשלים את טיפול השורש, במקרה של כישלון. אך אין שום סיבה שהעקירה והשתל הדנטלי יתחרו בטיפול השורש, שנועד לספק מענה ראשוני לשיניים במצב בינוני. כמובן שבמקרה שמדובר על שיניים במצב גרוע, אין שום סיבה להתעסק עם טיפולים מורכבים, מאחר וסיכויי ההצלחה שלהם נמוכים מידי. 

טיפול שורש או עקירה – מה הטיפול המומלץ ביותר עבורכם?

עקירה והשתלת שתל דנטלי יכולות להוות פתרון מושלם, עבור אנשים שסובלים משיניים במצב גרוע. אך חשוב להדגיש כי אין מדובר על פתרון פלא, מאחר ובחלק מהמקרים ישנם סיבוכים שונים, המתפתחים עם הזמן. לכן אין שום סיבה להסתכן, כאשר ניתן לבצע טיפול שורש ולהציל את השן הקיימת.

כמו כן, כדאי לזכור כי אומנם השתל הדנטלי אינו רגיש לעששת, אבל הוא יותר רגיש לדלקות חניכיים, מאשר שן טבעית. לכן כל עוד ניתן לשמר את השיניים המקוריות שלכם, אל תמהרו לעקור אותן ולהחליף אותן בשתלים. בנוסף לכך, יש לזכור כי מבחינת עלות, יהיה לכם יותר משתלם לבצע טיפול שורש מאשר עקירה והשתלת שתל דנטלי, לכן מומלץ לדחות ככל הניתן את ביצוע העקירה.

אנו במרפאת אקספר נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי האופציות העומדות לרשותכם, על מנת לסייע לכם להחליט האם לבצע טיפול שורש או עקירה. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

שתפו את המאמר

לקביעת תור