כירורגיית לסת – כל מה שצריך לדעת

כירורגיית לסת - כל מה שצריך לדעת

כירורגיית לסת מהווה כתחום התמחות ברפואת השיניים, אשר עוסק בניתוחים לצורך תיקון בעיות שונות בלסת ובחלל הפה – לדוגמא, מצב בו לסת אחת הינה בולטת יותר מהשנייה או מצב בו לסת אחת הינה צרה מהשנייה. אנשים אשר מתמודדים עם בעיות שונות בלסת, עלולים לחוות קשיים בדיבור, בבליעה ובאכילה – מה שיכול לבוא לידי ביטוי גם בפגיעה ברמת החיים שלהם ובביטחון העצמי שלהם. כאמור, הודות לטכנולוגיות מתקדמות, כיום ניתן ליהנות מטיפול מקצועי, איכותי ויעיל בכל אחת מהבעיות. כאן חשוב להדגיש כי טיפולים כירורגיים הינם טיפולים מורכבים יותר מאשר טיפולי שיניים רגילים וכחלק מכך, חשוב שהם יבוצעו על ידי אנשי מקצוע המתמחים באופן פרטני בתחום וכחלק מכך, גם אוחזים במיומנויות המתאימות ובניסיון הנדרש. 

באלו טיפולים מדובר?

כירורגיית לסת טיפולים הנכללים בקטגוריית כירורגיית לסת, מתבצעים בתדירות גבוהה – למעשה, רבים מהאנשים אשר עוברים את אותם הטיפולים, כלל לא יודעים שמדובר בטיפולים המשתייכים לקטגוריית כירורגיית לסת ופה. הטיפולים חייבים להתבסס על אבחון מקדים, במהלכו הרופא יאתר את מקור הבעיה ויבחר את הדרך המתאימה ביותר לטפל בו. בין הטיפולים הנפוצים והמוכרים יותר ניתן לציין בין היתר את הטיפולים הבאים: הרמת סינוס, השתלת עצם, השתלות שיניים, עקירות כירורגיות, שיקום על גבי שתלים, טיפולים בנגעים בחלל הפה, הוספה של ממברנה ורשימת הטיפולים עודנה ארוכה. רוב הטיפולים של כירורגיית לסת, כרוכים בהרדמה מקומית בלבד וקצת אחרי סיום הטיפול, המטופל כבר יכול לשוב לשגרת החיים לה הוא רגיל – ללא צורך בהחלמה ארוכה.
יחד עם זאת, ישנם מקרים מורכבים יותר ובמקרים כאלו, הרופא המטפל יכול לקבל החלטה כי יש צורך בטשטוש אשר יצריך להכניס לתמונה גם רופא מרדים – מעבר לכך, ישנם לא מעט אנשים אשר מתמודדים עם חרדה מפני רופא שיניים ומפני טיפולים שכאלו (חרדה דנטלית) ולעיתים, תתבצע ההרדמה בכדי שהמטופל לא ירגיש כלל בטיפול, כך שהחרדה לא תהווה כמכשול.

חשיבות המקצועיות 

למרות שרבים מהטיפולים אשר נכללים בקטגוריית כירורגיית לסת ופה, נחשבים לנפוצים, הם עדיין מצריכים מצד הרופאים המטפלים את ההכשרה הרלוונטית, הידע, הניסיון וכמובן, גם הכלים והטכנולוגיות המתאימות, אשר יאפשרו להם לבצע את הטיפול בצורה המיטבית. מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לבחור את הרופא ואת מרפאת השיניים בצורה מוקפדת ולוודא שהמרפאה אשר נבחרת לצורך המטרה ערוכה לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים הרלוונטיים (כולל הטיפולים הנכללים בקטגוריית כירורגיית הלסת) – בצורה כזאת, ניתן יהיה להבטיח שלא משנה מה הבעיה אשר תתגלה, היא תקבל מענה בכתובת אחת, מקצועית ואיכותית.

אם גם אתם תרים אחר רופא שיניים מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בין היתר בטיפולי כירורגיית לסת, תשמחו לגלות שהגעתם לכתובת הנכונה – מוזמנים ליצור קשר ולעשות את הצעד הראשון בדרך ליהנות מפתרונות באיכות בלתי מתפשרת.

שתפו את המאמר

לקביעת תור