הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו

הרמת סינוס

כל מה שצריך וחשוב לדעת על הרמת סינוס במרפאת EXPER – רפואת שיניים מתקדמת בעמוד שלפניכם. 

הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו הוא טיפול המיושם במחלקת כירורגית פה ולסת בראשותו של ד"ר אריאל הירשהורן, מומחה לכירורגיית פה ולסת.

טיפול הרמת סינוס מיועד בעיקר לאילו מביניכם הנדרשים לטיפולי השתלת שיניים בירושלים אך קיימת אצלם בעיה של חוסר בנפח העצם. 

מספר מילים על סינוסים והרמת סינוס 

הסינוסים הם למעשה חללים המצופים בשכבה רירית דקה המצויים בעצמות הפנים מעל הלסת העליונה ומשני צידי האף.

במקרים בהם המטופל נדרש לטיפולי שתלים דנטליים, הדבר הראשון שנבדק על ידי הרופא המטפל הוא נפח העצם ובמידה וקיים חוסר עצם בלסת העליונה הדבר מצריך ניתוח השתלת עצם.

במקרים אלו של הלסת העליונה עלול להיות מטופלים הסובלים מדפנות סינוס הקרובים מדי לאזור ההשתלה המיועד ובמקרים אלו קיים צורך בפעולת הרמת סינוס כחלק מהשתלת העצם.

תהליך של הרמת סינוס הוא טיפול המיועד לצרכי הגבהת העצם באופן מלאכותי, כאשר ההגבהה מאפשרת יצירת מרווח בו ניתן למקם את השתל הדנטלי ובכך להבטיח אחיזה יציבה של השתל בעצם. 

הרמת סינוס בירושלים
תהליך הרמת הסינוס – הרמת סינוס בירושלים

שיטות טיפוליות להרמת סינוס 

תהליך הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו הוא טיפול במיושם בשתי שיטות מרכזיות:

  1. הרמת סינוס פתוחה 
  2. הרמת סינוס סגורה 

הרמת סינוס פתוחה היא שיטה המאפשרת הרמה של רירית הסינוס לגובה של כ- 5-6 מ"מ והיא מיושמת במסגרת פתיחה צדדית וחיצונית של הרקמות הרכות המצויות באזור החיבור בין הלחי לחניכיים.

עד לפני מספר שנים, המטופלים בשיטה זו נדרשן לתקופת החלמה של עד שישה חודשים בטרם המשך טיפול השתלים, אך כיום ניתן ליישם הרמת סינוס פתוחה בטכניקות טיפוליות מתקדמות המקצרות את משך ההמתנה. 

הרמת סינוס סגורה היא שיטה במסגרת החיתוך הינו פנימי, כלומר באזור בו תתבצע ההשתלה העתידית. בשיטה זו החיתוך הוא קטן יותר ולכן היא מיושמת אך ורק במקרים בהם קיים צורך בהמרת סינוס נמוכה יותר מתוצאות ההרמה של השיטה הפתוחה. 

הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו מיושמת בשתי השיטות גם יחד, כאשר בחירת השיטה נעשית בהתאם לצרכי תכנית הטיפול המוקדמת. 

מה חשוב לדעת על טיפולי הרמת סינוס? 

הרמת סינוס מצריכה צילום פנורמי וצילום CT של הלסת התחתונה. כמו כן, המטופל נדרש לסיכום רפואי מטעם רופא המשפחה בו מפורט מצבו הבריאותי, התרופות אותן הוא נוטל וכדומה.

במידת הצורך, הרופא המטפל יפנה את המטופל לבצע את הצילומים הנדרשים לצורך תכנון הרמת סינוס. שיעור ההצלחה של טיפולי הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו הוא גבוהה והוא עומד על 95% הצלחה ויותר.

יחד עם זאת, חשוב לציין שהמטופלים של הרמת סינוס עלולים לחוות תופעות לוואי שכיחות החולפות לאחר הניתוח תוך שבוע עד 10 ימים מיום הטיפול להרמת סינוס.

לפני טיפול הרמת סינוס קיים צורך בטיפולי הסרת אבנית, וזאת לצורך הפחתת הסיכון לזיהומים בחלל הפה עקב חיידקים המצויים באבנית השיניים.

למידע נוסף על טיפולי הרמת סינוס בירושלים במרפאתנו לחצו כאן

שתפו את המאמר

לקביעת תור